Demozoo – wyjście z cienia

Demoozoo to projekt zainicjowany przez dwóch scenowców o ksywkach Gasman oraz Menace. Do tej pory dziergający, jak mróweczki pod kamulcem, swój pomysł mający zgromadzić informacje na temat wszelakich produkcji scenowych, zarówno wykonywalnych jak i tych ‚artystycznych’ we formule przystającej do dzisiejszej internetowej rzeczywistości oraz dostepnych narzędzi. W największym skrócie pomysł czerpie inspiracje z takich m. innymi jak serwisów Wikipedia, IMDB, CSDB ale oczywiście przewiduje i zostawia pole rozwoju o specyficzne dla demosceny narzędzia online, jak np.: playery różnych muzyczek scenowych zintegrowane w kodzie przeglądarkowym, a w przyszłości może nawet o emulatory platform, których produkcje się znajdą miejsce w serwisie.

W dwóch słowach, jest to próba uporządkowania scenowej stajni Augiasza, udostępnienia twórczości scenowej szerszemu audytorium oraz ocaleniu dorobku demoscenwego od całkowitego zapomnienia w pomroce dziejów.

Wypłynięcie serwisu na szersze wody planowany jest jeszcze na ten rok choć pracy jest oczywiście wbród i będzie ona kontynuowana także po jego uruchomieniu. Autorzy tym samym zapraszają osoby mogące wspomóc przedsięwzięcie w jakikolwiek sposób. Informacji można zasięgnąć np.: za pośrednictwem kanału IRC #demozoo.

Strona projektu Demozoo: http://demozoo.org

Oficjalne ogłoszenie, prezentacja stanu prac, obecnego wyglądu serwisu oraz inne ciekawe informacje podczas godzinnego seminarium:

Leave a Reply