Artcity – miasto scenowej sztuki

Po turbulencjach portalu GfxZone i innych serwisów archiwizujących twóczość scenowych grafików długo nie mieliśmy godnego następcy. Na szczęście jakiś czas temu pojawiła się strona Artcity, która rośnie w tempie godnym podziwu.

Artcity

Mimo niewielkiego „stażu” w bazie Artcity znajdziemy – na dzień dzisiejszy – aż 3609 scenowych artystów i imponującą ilość 21587 prac (a wciąż dodawane są kolejne). Na Artcity znajdują się grafiki wykonane na Amidze, Atari, C64, Spectrum i PC. Każdą prace można ocenić i skomentować.

Możemy tutaj znaleźć również wielu – nieco zapomnianych – polskich grafików (baza liczy aż 242 naszych rodaków).

W imieniu twórców strony zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które w swoich zbiorach mają nieco „zapomniane i zakurzone” scenowe grafiki o przesłanie ich do serwisu Artcity (wrzucenie prac jest bardzo proste, wystarczy kliknąć w przycisk Submit w prawym rogu strony, oczywiście uprzednio sprawdzając czy danej pracy już w serwisie nie ma).

Zakamarki Waszych twardych dysków i dyskietek to czasami ostatnie miejsca, gdzie owe zapomniane grafiki jeszcze istnieją, tym bardziej więc warto „uratować je przed wyginięciem” wysyłając do serwisu.

11 komentarzy Artcity – miasto scenowej sztuki

Leave a Reply