ZX81 i muzyka – album MP3 :)

YERZMYEY -

DOWNLOAD: yerzmyey.i-demo.pl

ZonX to był interface AY sprzedawany w 1981 roku dla ZX81. Ostatnio znowu się je produkuje, w dwóch wersjach, kombinowaliśmy więc, żeby podłączyć dwa na raz, w tym jeden na innych portach, niż drugi. Żeby grały jednocześnie, ale każdy do innego. ;)
No i działa. ;)

Tak powstał album skomponowany w całości na ZX81 (tak, tak, na dotykowej klawiaturze, zero emulatorów :) ), na tamtejszej wersji SoundTrackera. Wszystkie kawałki mają po 6 kanałów, a całość nagrana jest z realnego sprzętu.

 

Tracklist:
01. ZX81
02. New Line
03. UrsULA
04. Motherboard Circuit ISSUE ONE
05. Break Space
06. Earport
07. Touch sense

Endżoj. ;)
Yerz

3 komentarze ZX81 i muzyka – album MP3 :)

 • MDW

  Przyznam się, że pomimo ogromnej sympatii do maszyn ośmiobitowych nigdy jakoś nie byłem fanem maszyn produkowanych przez Sinclaira. ZX Spectrum zawsze był dla mnie gumiakiem z którego można się było tylko nabijać. Ech, czasem się zastanawiam czy byłem bardziej głupi czy bardziej młody. Lata już swoje miałem więc chyba raczej to pierwsze. :)

  O AY oczywiście zawsze słyszałem i coś tam nawet posłuchałem w czasach YouTube. Ale nigdy nie zauważyłem tego co po odsłuchaniu tych kawałków. Dźwięki z AY są bardzo podobne do tych generowanych przez Atari XL/XE. W niczym nie przypominają tych z C64. Są takie czyste i bardziej piskliwe. Dosłownie jak z małego Atari. Dla mnie to wielka zaleta, bo zawsze wolałem dźwięk Pokeya od dźwięku SIDa. Wszystkie kawałki tak mi się spodobały, że zaraz wylądują w moim iPhone i będą mi uprzyjemniały życie w tramwaju pomiędzy kolejnymi odcinkami słuchanych regularnie podcastów. Naprawdę świetna robota! Chcę więcej.

  Ok, napiszę to:
  ZX 81 + AY rules! :)

 • Data

  Dobrze ,ze hardware udało się poskładać do kupy i coś na nim spłodzić. Świetny album!

 • g

  Bardzo przyjemne muzyczki, lekkie i rozluźniające. Tylko w pewnym momencie zacząłem mieć wrażenie, że się powtarzają – spojrzałem na playliste i faktycznie, leciala juz drugi raz :>.

Leave a Reply