Bomb – Motion (Origin 2)

Mieszczące się na dwóch dyskietkach demko z niezłą muzą Clawza i fajnymi patentami na paru efektach wylądowało na 3 miejscu podczas Amiga Demo Compo na The Party w 1994 roku.

4 komentarze Bomb – Motion (Origin 2)

 • MDW

  Nigdy nie słyszałem o tym demie. :) Ciekawe, bo znacznie słabsze produkcje z tego okresu stawały się wręcz kultowe. To był okres gdy każdy próbował zrobić Dooma na Amigę, a to co tam jest na końcu wygląda i działa bardzo dobrze. Większość rozwiązań bardziej przypominała Wolfensteina (na płaszczyźnie), a tu mamy faktycznie trzy wymiary (schodki, platformy), czyli jak w Doomie.

  Dzięki za wygrzebanie tej perełki. Grzeb dalej w historii sceny, bo jak widać to się opłaca. :)

 • R

  Chronologii trochę by się przydało.I historyi też :)
  Lecimy faktami:
  1.Wolfenstein na końcu Origin2 jest tech demem ichniej późniejszej gry Fears.Gra robiona w składzie Genegis/Made/Clawz, czyli generalnie, Bomb!
  2.Impact Studios to nie jest przemianowane Bomb! ani na odwrót.
  Bomb! wydało parę dem na PC pod szyldem Bomb!, choćby Eden, Explora, a na Amigę Shaft 7.
  3.Impact Studios współdzieliło pewne osoby, zresztą, jak widać po Project Angel, demoscena francuska dzieliła się i ludzmi i contenetem z gier, warto obejrzeć dema Skarli które mają po prostu często ten sam stuff co dema pctowe sprzed roku czy dwóch.
  Do tego kociołka dołożyłbym też grupę Oxygene, gdzie muzyki użyczał Clawz, a grafiką z tego co pamiętam supportował czasem Made.
  4.Impact studios wydało bardzo klasyczne demo Bomb (tak dla zmyły) na pc

 • Ha! Też mi to umknęło (lub nie pamiętam), a to całkiem fajne demko!

Leave a Reply