Samar Productions – Dream Travel 90%

Zdobywca drugiego miejsca z Silesia Party 5 w kategorii C64 Demo Compo to dłuuuga podróż (10 minut!) po galerii scenowego malarstwa, przeplatywana nienachalnie koderskimi efektami z dobrą, choć przy 7 minucie nużącą nieco, muzą. 8 bitów stawia na dizajn.

3 komentarze Samar Productions – Dream Travel 90%

 • Slayer

  Świetnie zdizajnowane demo: przejścia między efektami jak z najlepszych dem amigowej Andromedy + naprawde doskonała grafika by Isildur (grafika w 90% „robi” to demo). Najsłabszą strona jest muzyka, ciezko jej wysluchac do konca. Demo mozna by tez ‚skondensowac’ w 5-6 minutach, zyskalo by na dynamice. Tak czy inaczej, kawal dobrej roboty. Z takimi produkcjami scena C64 nie zginie.

 • kiero

  Ja nie wiem czy tak musi byc czy to jakies niepisane zasady, ale masa dem na c64 ma 8 minut albo nawet wiecej. troche bez sensu moim zdaniem bo ciagna sie one strasznie.

 • Nitro

  kiero: Autorytetem w dziedzinie dem na C64 nie jestem, ale myślę, że to, że dema na C64 są długie to po części spuźcizna z przeszłości – wtedy loadery były wolne więc efekty pokazywało się długo w różnych małych wariacjach i wogóle był taki trend.
  A po części wynika to z tego, że loadery nadal nie są oszałamiająco szybkie, jeśli dane są dobrze kompresowalne, to loader Krilla ładując i przeprowadzając jednocześnie depak osiąga ok 6,5KB/s, jeśli dane są słabo kompresowalne, to mamy 3.5KB/s.
  Również nie jestem zwolennikiem długich dem, 8 minut to imho maksimum, 5-6 to optimum.

Leave a Reply