3 nr magazynu o ZX81 – „MONOCHROME”

Jako, że powoli egzemplarze papierowe docierają do prenumeratorów, to wydaje się, że spokojnie można już opublikować wersję PDF magazynu „Monochrome” dla fanów i użytkowników platformy Sinclair ZX81 (czyli komputerów takich, jak ZX80, ZX81, Timex 1000, Timex 1500 i wielu innych). Jest to numer trzeci – jesień. (Złote liście spadają z drzew).
DOWNLOAD: http://zx81.republika.pl/monochrome_issue_3_magazine_zx81.pdf
Monochrome ZX81 Magazine no.3. Autumn.

„Cpu vs gpu and the demoscene”

Krótki podcast, mniej więcej o scenie,  Cpu vs gpu and the demoscene  – czyli scena, programowanie szejderow i takie tam, okiem laika.

WeCan 2012 wyniki

Kolejne party przeszło do historii, które odbywało się w klubie Cotton w Łodzi w dniach 14-16 września.  W natłoku dobrej zabawy, niektórym zmęczonym demoscenowcom mógł umknąć fakt, że odbywały się compoty.

Przed wami wyniki z tego party

Czytaj dalej: WeCan 2012 wyniki

Digital Sounds System – Loungetro

A co powiecie na małe demko dla Amigi 500 w klimacie kończącego się lata? Loungetro nie wyciska z babci siódmych potów, babcia ma już swoje lata się relaksuje na zasłużonej emeryturze przy rozluźniającej nucie Aegisa i niespiesznych efektach zakodowanych przez Fell’a.

 

Noice – Nightmares

Party Sundown odbywające się w brytyjskim miasteczku wypoczynkowym Budleigh Salterton, nie należy do grona imprez odwiedzanych tłumnie co w zasadzie odzwierciedla adekwatnie kondycję wyspiarskiej demosceny, toteż sympatycznie gdy wsparcie odżywiające scenowego ducha płynie zza granicy na demoscenową prowincję.

Jedną z ciekawszych produkcji wystwionych na tejże imprezie było (i jest) demo Nightmares grupy Noice, które zupełnie niezasłużenie zajęło miejsce za produkcją zwycięską (demem Sugarlumps wyprodukowane przez CRTC & 3LN na Amstrada CPC) w compo Old School Executable Demo ale cóż, tak to często bywa. Demo Nightmares na ZX Spectrum to typowy slideshow przyzwoitych efektów (Shadow), prostych aczkolwiek sympatycznie splecionych z elementami graficznymi (Frost) i charakterystycznym i wesołym, Yerzmyeyowym pobrzękiwaniem.