Titan – Overdrive

Na blogu MegaBites został opublikowany ciekawy wywiad z członkami grupy Titan, opowiadający o kulisach powstania ich produkcji Overdrive roku na konsolę Sega Megadrive, wyzwaniach, technicznych  i życiowych trudnościach jakie napotkali w drodze po pierwsze miejsce na party Evoke 2013 w kategorii alternative demo.

Introduction to music composition for programmers [prezentacja]

Wprowadzenie do komponowania muzyki dla programistów. Po co? Żeby dema wyglądały lepiej. Slajdy z wykładu T_S przeprowadzonego podczas Tokyo Demo Fest 2014. Nie zawierają plików multimedialnych wykorzystanych w jego trakcie ale można rzucić okiem.

Still – Eternal Dream of Beauty

No więc, ten tego… wszystko tu jest na miejscu i na pewno potrzebne :). Godny przedstawiciel trendów animalistyczno-akwarystycznych, przecieranych swego czasu przez Explodera na Amidze. Może też stanąć obok takich produkcji jak Farbraush ? fr-minus-017. Drugie miejsce na NVScene 2014 w demo compo.

https://www.youtube.com/watch?v=hMtSjxeOhsc

Ctrl-Alt-Test – G – Level One

O ile się nie mylę to jest pierwsze demo produkcji Ctrl-Alt-Test. No i odczucia tutaj mam mieszane, bo chociaż zaczyna się obiecująco – trochę przypominając oszczędniejsze w formie United Force – Wir Sind Einstein, to kiedy wchodzi wokal, atmosfera siada. Nie wiem nawet czy to śpiewa baba, czy facet ale muzyka, oraz całe demo, skorzystałoby na wywaleniu tego głosu w czorty. Bo muzyka momentami jest całkiem fajna – mi bardziej przypadły do gustu fragmenty w dalszej części dema (właśnie tam, gdzie nie ma śpiewu). Ctrl-Alt-Test nie stroni od prostych efektów i tutaj należą się słowa uznania, bo są one solą i pieprzem także tej produkcji. Dlatego zasłużenie wygrało z mało doprawioną, niedogotowaną pracą Cocoon’ów na TokyoDemoFest 2014. Gdyby tylko nie ta koszmarna piosenka…[1]

Słowem: oglądać ale na uszy uważać.

http://www.youtube.com/watch?v=XPynjBwk8eg

  1. [1] mam nadzieję, że po party wyjdzie jakaś wersja bez tego zawodzenia

Podglądanie NVScene 2014

Zainteresowani transmisjami z San Jose mają szansę uchwycić trochę obrazków z ameryki na kanale:

http://www.ustream.tv/channel/nvscene-2014

gdy zacznie on działać. A poniżej link do rozpiski, kiedy w ogóle warto zaglądać:

http://nv.scene.org/2014/schedule/

CNCD & Fairlight – The Ink Test [NVScene 2014 invitation]

Invitka CNCD i Fairlightu na NVScene 2014 to lepka sprawa.

Virtual Dreams & Fairlight – Absolute Inebriation

Ciekawe, może mi ktoś powie czy to demo jest w ogóle fajne? Gdy wspominane są znaczące produkcje z Amigi 500, zazwyczaj pada pęczek tych samych tytułów: State of The Art, 9 Fingers, Arte, Desert Dream, Technological Death…  Absolute Inebriation nie zapisało się jakoś w szerszej świadomości. Może na własne życzenie autorów, bo demo jest trochę długawe, a Virtual Dreams kojarzone jest zwykle z nokautującymi ciosami zadawanymi na tysiącdwusetach. Mimo to ja mam sentyment do tego wczesno-Groo’wego stylu z wesoło dudniącym basikiem i dlatego ślamazarzącym efektom, które same w sobie są zresztą nienajgorsze, sporo wybaczam. To chyba przykład takiego dema, które nie zapada się zupełnie, właśnie dzięki podpierającej je muzyce.

20 lat Impulse Trackera

Impulse_Tracker_2.14Nieinaczej zatytułowanym artykułem, bo właśnie 20 years of Impulse Tracker, jego autor Jeffrey Lim postanowił uhonorować zbliżającą się okrągłą rocznicę swojego debiutu w 1995 roku. W artykule poza oczywiście ciekawostkami ‚z okresu’ powstawania tego zacnego programu, zdradzeniem inspiracji i aspiracji, zapowiedź opublikowania kodu źródłowego dla tych, którzy mają ochotę wejrzeć w zamierzchłe arkana koderskich praktyk.

Przy okazji wywołał też małą lawinę wspomnieniowych komentarzy, które w ciekawy sposób uzupełniają zasadniczy artykuł. Szczególnie, że mi samemu nigdy nie dane mi było z niego korzystać.