BAD – Backstage of Amiga Demos

Wiadomość ta wprawdzie znajduje się w dziale aktualności ale dla takich jak ta powinna istnieć zupełnie inna kategoria – nieaktualności, bo aktualnością była ona w roku 2000, kiedy to wystartował Backstage of Amiga Demos – amigowe dema, intra i inne prodki rozłożone na czynniki pierwsze, czyli osobno modki, graficzki, a dla mnie osobiście najciekawsze są wyciągnięte teksty, które można sobie poczytać kiedy nie zasuwają zygzakami po ekranie. Bardzo ciekawy projekt pana Asle i miło, że uchował się do dzisiaj – co  jest bardzo aktualną informacją :)

http://asle.free.fr/groups/groups.html

Andromeda – Nexus 7

 Nexus 7, 12 rdzeni gpu, shadery, bajery… tfu… przewijamy z 2012 do 1994: zajmująca swoją pozycję na scenie amigowej AGA w końcu zaczyna pokazywać pazurki konkretnymi efektami. Obowiązkowa pozycja benchmarkowa ówczesnego posiadacza Amigi 1200. Może nie powala techno-szałem ale prezentuje sumiennie pełnoekranowe i kolorowe (no, może poza jednym ;>) efekty, będąc przy okazji tutorialem scenowym – większość efektów opatrzona jest etykietką z nazwą, tak żeby każdy scenowiec wiedział na co patrzy. No i realtime’owa a’la Pixar’owa lampeczka. Solidna prodka w 1994 roku, atrakcyjna również i dzisiaj.

ZX81 i muzyka – album MP3 :)

YERZMYEY -

DOWNLOAD: yerzmyey.i-demo.pl

ZonX to był interface AY sprzedawany w 1981 roku dla ZX81. Ostatnio znowu się je produkuje, w dwóch wersjach, kombinowaliśmy więc, żeby podłączyć dwa na raz, w tym jeden na innych portach, niż drugi. Żeby grały jednocześnie, ale każdy do innego. ;)
No i działa. ;)

Tak powstał album skomponowany w całości na ZX81 (tak, tak, na dotykowej klawiaturze, zero emulatorów :) ), na tamtejszej wersji SoundTrackera. Wszystkie kawałki mają po 6 kanałów, a całość nagrana jest z realnego sprzętu.

 

Tracklist:
01. ZX81
02. New Line
03. UrsULA
04. Motherboard Circuit ISSUE ONE
05. Break Space
06. Earport
07. Touch sense

Endżoj. ;)
Yerz

Faithful by AgraVeDict – historia powstania

Gdy pojechałem pierwszy raz na Astrosyn 97 ze swoim pierwszym Vhs-demo, wiedziałem jedno. Tylko dzięki produkcjom exekowym można zdobyć jako taki szacunek na Demoscenie. Od zawsze zależało mi na scenie amigowej, bo w tamtych wspaniałych  czasach byłem „amigowcem rulezowcem”. Jednak funkcjonowanie na scenie Amigi nie było proste, wręcz było bardzo trudne. Wynikało to z faktu, że wszyscy amigowi koderzy byli „obstawieni” i dodatkowo nikt nie chciał „iść” do nowo powstałej grupy. Udało nam się wypuścić jedno amigowe intro [o tym później] i to by było na tyle. Na nikim nie robiło to większego wrażenia. Czytaj dalej: Faithful by AgraVeDict – historia powstania

TRSI & DES!RE – OHP Mega Demo 9000

Demoscena, komputery i takie tam sprawy… Zaraz, ale po co komu komputer? Grupy TRSI i DES!RE wykonały produkcję, która ma szansę zdobyć uznanie w mniej zaawansowanych technologicznie i demoscenowo zakątkach naszego globu (jak np.: USA). Do jego odpalenia potrzebny jest tylko podmontowany grafoskop i wolne (tudzież szybkie) ręce. Przyda się też kawałek bitu i demo gotowe:

Proda zajęła pierwsze miejsce w OHP Compo na @party 2012 odbywającym się w Bostonie. Pliki z filmem zgranym podczas prezentacji ‚live’ oraz „źródłami” do podpatrzenia dostępne są poniżej:

http://luis.net/projects/ohp/OHP_MEGADEMO_9000.zip

 

Genesis Project – Are We There Yet?

A cóż tu komentować, Genesis Projekt znowu to zrobił: aaaaanimaaaaacjaaaa :)

http://csdb.dk/release/?id=109204 

Science 451 – Metal Dream

 Metal Dream to niezły staroć – rok produkcji: 1988. Muzyczny dysk ten zawiera 9 bardzo przyzwoitych tracków, które poza typowo SIDowym pobzykiwaniem wykorzystują sporo samplowanych dźwięków. Po odpaleniu mamy pół godziny z głowy.

 

http://noname.c64.org/csdb/release/?id=3434