Xperience 2013 [zapowiedź party]

 

Hej :)

Mamy przyjemność zaproponować wam drugie multiplatformowe party w Polsce.
Jego nazwa to Xperience. Xperience będzie multiplatformowym party zrealizowane w nietypowym stylu, planujemy połamać z hukiem parę zasad robienia demoparties. Party z założenia ma nie być konkurencją dla multiplatformowego party WeCan, a jego satelitą/pasującym trybikiem/dopełnieniem. Czytaj dalej: Xperience 2013 [zapowiedź party]

Metalvotze – Bresenham

Jest w jednej części ale ma dużo odcinków. Co to jest?  Demo-fraszka na Vectrexa mejdbaj Metalvotze, czyli 1 miejsce na Buenzli 2008 w Alternative Demo Compo. Poza ograniczonymi prostakami uświadczymy także inteligentne, nagie krzywizny.

CMUCC – Where Have All The Pixels Gone?

Carnegie Mellon Computer Club to chyba trochę złośliwcy. Wepchali się z Vectrexowym demem na party o dźwięcznej nazwie Pixel Jam (2012) i zajęli pierwsze miejsce. Ależ piękna tragedia :D.

A demo jak demo… to nawet ciężko oceniać, z racji tak dzikiego hardware. Ale spoko, nie jest uciążliwe dla zmysłów. W każdym razie tych ‚wyrobionych’  ;)

DUB – This is Revision (2013 Invitation)

Jak w tytule.

Komojo – NightFlight

3 miejsce na TMDC 15. Zastanawiam się czy nie podoba mi się bardziej od miejsc 1 i 2. A do tego mieści się w 64 kilobajtach. Najs.

Rezultaty TMDC 15

Dostępne są rezultaty TMDC 15. Krótka lista jest zaprezentowana poniżej, a wyniki z omówieniem do poczytania w pliku
http://tmdc.scene.org/tmdc15-results.txt. Prodki natomiast są do pobrania tutaj.

Trauma – LitteraeFinis . . . . . . . . . . . . . . . . . [ 88] 89.14
Brainstorm – OutOhMat. . . . . . . . . . . . . . . . . . [ 88] 87.86
Komojo – NightFlight . . . . . . . . . . . . . . . . . . [ .0 ] 80.00
Paulius – 12.12.12 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [ o.8.] 78.43
Optimus – Linaffy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [ .oo8 ] 61.43
BITS – BITS5023. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . [.oo. . ] 20.00

 

do kompletu lista prac na pouecie
http://pouet.net/party.php?which=167&when=2012

 

Brainstorm – Out-Oh-Mat

Drugie miejsce na TMDC 15, czyli Brainstorm. A komentarz np.: w pliku txt z rezultatami.

Od siebie dodam, że przypadło mi bardziej niż miejsce pierwsze. Fajny kawałek.

Trauma – Litterae Finis

Zwycięzca TMDC 15 to demo grupy Trauma. A komentarz np.: w pliku txt z rezultatami.

Raport z X 2012

X 2012
26-28.10.2012, Someren, Holandia

W piatek rano kupilem kebaba przy katowickim dworcu i pojechalem autobusem na lotnisko. Po wyjsciu z busa spotkalem Rodneya, Luke, Randalla i Elbana. Nie czekali jednak na mnie tylko na Bimbra i Wacka, ktory odstawial samochod na parking. Weszlismy do budynku terminala, wyciagnalem kebaba a Wacek rozdawal karty pokladowe Wizzaira. Bilet bilet kupilem 5 miesiecy, lot w dwie strony kosztowal 214 zl. Nagle pojawila sie Lolita przywieziona przez Rafa, ktory chcial ale nie mogl leciec na party, bo musial pilnowac forum przed klonami Olo. W zastepstwie wyslal swojego najblizszego przyjaciela, Kisiola z najwiekszego polskiego forum o c64. Do Pyrzowic przyjechali tez Kenji, Gryf i amigowiec BlackWine. Kilku scenowiczow wyszlo przed terminal zeby zapalic blanta. Najebani powietrzem przeszli nastepnie przez bramke bezpieczenstwa, nie dajac najwyrazniej podstaw do kontroli osobistej, a psy siedzaly cicho na gangnam smyczy. Czytaj dalej: Raport z X 2012

Głosowanie na remix64.com ? ROTY 2012

Melomani oraz zwolennicy internetowej demokracji nieparlamentarnej mają tydzień na spełnienie swojego obywatelskiego obowiązku, składającego się z trzech, obligatoryjnych elementów:

1) przesłuchania 138 remiksów z komodorowskich i amigowskich gierek

2) zasympatyzowanie z wybranymi

3) honorowego oddania głosu na http://www.remix64.com/roty.html

Głosowanie trwa do wtorku, 20.01. 2013. Czuwaj!

Polskie produkcje scenowe w 2012 roku – podsumowanie + ankieta

Nadszedł czas podsumowań! (Znowu…) Ocenienia minionego okresu, okresu błędów walidacji i wypaczeń nośników cyfrowych i analogowych w świetle czwartego stopnia zasilania. Wiemy, że wielu współpracowało w minionym okresie z UB, a niektórzy nawet z SB. Nic to przy tych, którzy jednak z całą świadomością współpracowali z USB donosząc na nim swoje prace do komisji i jednostek organizacyjnych pionu na szczeblu. To tyle tytułem tradycyjnie głupiego wstępu. A teraz do rzeczy:

Liczbą przewodnią tegorocznego podsumowania jest: 33.

Czy ’33’ jest odpowiedzią na Wielkie Pytanie o Życie, Wszechświat i Całą Resztę? Czytaj dalej…

Polskie produkcje scenowe w 2012 roku – lista i multimedia

Lista produkcji ujętych w zestawieniu. Ułożona alfabetycznie wg. klucza: Grupa – Tytuł (Platforma, typ produkcji): Czytaj dalej: Polskie produkcje scenowe w 2012 roku – lista i multimedia

Zwierzenia kodera… po ćwierć wieku

Coś do poczytania. Amiga Demomaking – Story of a coder in 100 steps to mega artykuł zawierający zwierzenia osobnika parającego się kodowaniem, na Amidze, przed niespełna ćwierćwieczem pod kryptonickiem Oriens z grupy Hawk. Artykuł zawiera nie tylko czcze opowiastki, ale także całą masę multimedialnego materiału oraz całkowicie bezwartościowe kody źródłowe oraz inne stuffy z omawianych i prezentowanych demek. Szacun niemały dla pana Oriensa, że po takim czasie zachciało mu się powrócić do tamtych czasów, których nawet Lenin nie pamięta. Niech nie poprzestaje na 3 częsciach (i 29 krokach. TBC…).

Push’n’Pop 2012 Charts

Nowy rok – czas na podsumowanka i zestawienia prodek z minionego roku. Użytkownicy (zarejestrowani), zorientowanego w świecie Amstrada, portalu pushnpop.net do końca stycznia (2013!) głosują na wybrane przez siebie produkcje amstradowe (oczywiście). Jeśli końcami palców czujesz powinowactwo do amstradowej demosceny, nie omieszkaj zostawić swojego głosu.

Podsumowanie scenowego roku 2012 na 4players.de

Niebawem, jak to stało się rok temu, zostanie opublikowane na startup-sequence.pl zestawienie Polskich Produkcji Scenowych 2012, a tymczasem, z braku laku, możemy zadowolić się zestawieniem w języku germańskim z portalu dla graczy (yep…), które zawsze na czas noworoczny przygotowuje podsumowanko i przegląd całościowy produkcji scenowych za rok 2012 podzielonych na właściwe sobie kategorie.

http://www.4players.de/4players.php/dispbericht/Spielkultur/Special/7020/78982/0/4Sceners.html

(tłumaczonko w Google Translate dla niewładających j. germańskiego oprawcy)

 

Magnetic Fields – Hysteresis

Nie wiem może to muzyka, bo to demko to głównie bubki i wektorki, ale chociaż data produkcji mówi o 1990 roku to całkiem przyjemnie mi się dzisiaj je ogląda i słucha.