ftp.modland.com/pub/modules/Protracker/E*

Udało mi się w końcu przedrzeć przez literkę E modków 4 kanałowych z Modlanda. Tempo spadło drastycznie ale jak to rzekł Andrzej Gołota po swojej walce z Przemysławem Saletą „Trudno, co robić…”. Czytaj dalej: ftp.modland.com/pub/modules/Protracker/E*

Wykład o demoscenie z ZTG 2012

Bajkę o demoscenie snują TDC oraz V0yager.

5x Kebab, który nie tuczy

Tuczyć, nie tuczy ale czy jest nadal strawny po przeszło 20 latach? Na to gwarancji nikt nie daje. 5 wydań amigowego magazynu dyskowego Kebab w wersji online. Konsumpcja na własne ryzyko!

http://www.kebab64.pl/

Dla tradycjonalistow, w bardziej koszernej formie

http://fatmagnus.ppa.pl/pokaz_magazyny.php?id=37

A na koniec pokazucha z drugiego numeru Kebaba:

 

 

cTrix – „A for Amiga” EP – zapowiedź albumiku

Z poniższego filmu dowiemy się czy australijczycy na prawdę chodzą do góry nogami i czy Amigę podłaczają odwrotnie. No i jeszcze przy okazji po co cTrix zatargał Amigę do studia nagrań.

cTrix – A for Amiga EP Recording Session from ctrix on Vimeo.

Amiga 500 Protracker MOD's split into channels and playing though a top-end 1980's-inspired studio? You bet!

After a couple of years of people asking me to "mix the synth tracks!" I play at shows… I finally found the right studio and engineer to mix my release. We dubbed the Amiga MOD instrument "groups" to 2" Tape and mixed EVERYTHING outside of the box ;-) No VSTs, no DAW mixing – all 100% outboard (we only used a computer to record the final output!) Massive thanks to Mark and Lee for the engineering and all the amazing people that inspired me to do this. This is for you :-) The Release "A for Amiga" will be out soon! (or might already be out!)

WeCan 2013 wyniki

Stuff z party ftp://scene.org/pub/parties/2013/wecan13/

oraz rezultaty (ftp://scene.org/pub/parties/2013/wecan13/results.txt)

Czytaj dalej: WeCan 2013 wyniki

Fairlight – Apocalypse When

1 miejsce z Function 2013. Ale czy takim demem można nie wygrać? Tu jest dym, czad, ewolucja pomysłu, stopniowanie napięcia, świetne kulminacje oraz bardzo ładne iluminacje. To demo da się zespoilować, dlatego dalej nie piszę już nic.

http://www.youtube.com/watch?v=RVLGXKuBJys

Dysk Muzyczny – 20 Years Samar

Jego wielmoży Ramos / Samar / HVSC Crew / FanCA zasyła okolicznościowe info:
20 Years of Samar

20 Years of Samar

Z okazji dwudziestych urodzin grupy została wydana specjalna kolekcja muzyczna. Zapraszam wszystkim miłośników SIDa do posłuchania ciekawych brzmień tego chipa:
http://csdb.dk/release/?id=121702
Pozostaje dodać – wszystkiego najlepszego ;)

Stroboholics – 905509

1 miejsce z 64kb intro  na Evoke 2013 – produkcja typu wku…jącego. Ludzie niewrażliwi na audio-wizualną formę sadyzmu dostrzegą może pod nią parę ciekawych pomysłów.

RetroKomp / LOAD ERROR 2013: Konkursy i Nagrody!

top851px_final

Organizatorzy imprezy RetroKomp/LOAD ERROR 2013 (26-27 października w Gdańsku) informują wszystkich zainteresowanych, że ustalono ostateczną liczbę głównych kategorii konkursowych, jakie organizatorzy planują (przy wystarczającej liczbie zgłoszeń) przeprowadzić podczas imprezy oraz określono wysokości nagród jakie zostaną przyznane zwycięzcom (o łącznym budżecie około 10 000PLN).

Szczegóły na stronie internetowej imprezy http://www.retrokomp.org/  w zakładce COMPOS.

Zapraszamy do CZYNNEGO udziału w RK/LE’2013!

Venture – Strange Days

Demo wojenne, z przesłaniem, rzec by można. Scenowe efekty (i trochę animacji) w służbie szczytnej idei. Tak zaprezentowała się grupa Venture w 1996 roku podczas Intel Outside 3. 3 miejsce z 36 punktami na koncie, przy 79 pkt na drugim i 144 pkt na pierwszym miejscu… może ciutkę niedocenione. A może scenowcy nie lubili pretensjonalności? A może po prostu nie było techno.

Still – Calcifer

Calcifier ma bardzo wiele dobrych momentów, nawet więcej niż momentów. Szczególnie tam, gdzie obraz wyraźnie kooperuje z muzyką. Nie da się jednak też ukryć, że koło 4 minuty formuła się wyczerpuje, muzyka zaczyna gonić jak pies za własnym ogonem. W jakiś sposób rozumiem próbę stworzenia dema na jednym, płynnym ujęciu ale tutaj nie obyło się bez położenia ogólnej atrakcyjności. Muzyka łechce mój lekko acidowy guścik i podobnie jak z całym demem – bardzo mi się podobają początkowe, ewoluujące powoli fazy i tak do tej 3-4 minuty jest tajemniczo i atrakcyjnie (podoba mi się dorzucenie do bazy elektronicznej perkusji akustycznych tomów).

Censor Design – Wonderland XII

W pełni zasłużona jedyneczka na party Baroque Floppy People 2013. Przy Censorach można zapomnieć ile kolorów ma ta stara Komódka. W efektach, jak w większości topowych produkcji z C64, widać znamiona dużego sprytu. A od 12 minuty 16-kilohercowa samplóweczka.