Demoscenowa muzyka na Soundcloudzie

Coś dla muzyków demoscenowych (cokolwiek to znaczy). Jeśli kisisz swoje kawałki po szufladach (czekając na jakieś dobre party) lub prywatnych stronach (czekając aż ktoś ich posłucha) – nie rób tego dłużej. Na stronie i tak nikt ich nie posłucha, a na party napiszesz sobie nowe. Stare klamoty natomiast możesz dorzucić do scenowej paczki w serwisie Soundcloud, nadzorowanej przez Glooma.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/groups/4472″ params=”” width=” 100%” height=”450″ iframe=”true” /]

Curio – opcje ułatwienia dostępu do demosceny

Curio nie jest witryną poświeconą dokonaniom znanej polskiej uczonej (tej od żarówki). Ale to nie szkodzi. Jest ona ciągle poszerzaną kolekcją dem prezentowaną w sposób dotrzymujący kroku współczesnym trendom. Strona w zamierzeniu skierowana jest do osób, które nie odkryły jeszcze w sobie demoscenowej orientacji seksualnej i ma im pomóc w terapii (jak pokazują badania amerykańskich naukowców, 33,6% nerdów, których ojcowie przemycali komputery z NRD mogą w 63,5% być jej nosicielami).

Kuracja na Curio przeprowadzana jest za pomocą cyklu prezentowanych pacjentowi obrazów z dem, z prędkością dostrojoną specjalnie do pobudzania obszarów w mózgu kluczowych dla percepcji scenowych produkcji. W celu utrwalenia efektów pokazywanych efektów, zamieszczone są odnośniki do pobrania danej produkcji lub do obejrzenia jej w serwisie Youtube. Warstwa fabularna natomiast została ograniczona do minimum, by zredukować dystrakcję u pacjenta.

http://curio.displayhack.org/

Komunikat dla wystawców na terytorium Niemiec

Organizatorzy party Revision 2013 wystosowali komunikat do twórców i dostawców produktów artystyczno-podobnych w związku z utrudnieniami atmosferycznymi w sferze formalno-prawnej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec i upraszają zainteresowanych o zapoznanie się z nim w celu zniwelowania skutków ubocznych niezapoznania się:

http://2013.revision-party.net/compos/gema

RGBA & TBC – Elevated [+WebGL]

Elevated to czterokilówka, której w zasadzie nie trzeba reklamować, bo sama się ciągle świetnie prezentuje mimo, że ma już ładnych parę latek. Pretekstem więc do przypomnienia jej akurat teraz jest WEBGLowy porcik, spreparowany przez 301 (który ma trochę więcej niż 4k). Aby zamulić totalnie swoją przeglądarkę (Firefoxa albo Chrome) należy kliknąć tutaj http://301.untergrund.net/elevated.html

A poniżej wideło z tejże właśnie wersji

i z wersji oryginalnej (bo może ktoś znajdzie różnice)

Reputeless – Millumination

To demo jest po prostu ładne. Wiatraki są ładne, górki i jeziorko ładne, chmurki ładne, zachód słońca ładny, muzyka ładna, fajerwerki w nocy ładne i 3 miejsce na Tokyo Demo Fest 2013 też ładne. Tylko teksturka na górkach trochę nieładna ale  to szczegół. No ładnie!

Jak powstaje pixeloza 2

Profesor Prowler ponownie prezentuje nagą prawdę o powstawaniu swoich prac, tym razem na przykładzie Elements of Green zaprezentowanej podczas Datastorm 2013. Praca zajęła pierwsze miejsce w kompo Amiga Graphics.

Relacja z Tokyo Demo Fest 2013 [na 6octaves.blogspot.com]

Dzięki prężnej postawie Setsuko mamy możliwość zapoznania się z przebiegiem Tokyo Demo Fest 2013. Raporcik jest ilustrowany zdjęciami, napisany morowo, ze świeżym spojrzeniem na kontekst całego zajścia (także kulinarny) i po angielsku. Dla zainteresowanych do poczytania tutaj na stronie:

http://6octaves.blogspot.jp/2013/02/tokyo-demo-fest-2013_17.html

Illogictree – Artifacts

Co by nie mówić, dema z rodzinnego kraju Oshin tchną bezpretensjonalnym optymizmem (bo nie dotyczy to tylko tej produkcji). Na Artifacts składają się dość oszczędne ale bardzo dobrze zagospodarowane środki, dopełnione zwiewnym ambientem. To zdecydowanie zasłużone 1 miejsce w demo compo na TDF 2013 pozostawia nutkę nadziei, że wzorem serialowej dziewczynki japońska demoscena stanie się w przyszłości [spoiler] właścicielką restauracji serwującej sushi.

ps: na stronie Eddiego Lee można podpatrzeć nieco ciekawostek.

Up Rough – 15 Years of Fame

Okazji by wyciągnąć Amigę 500 z szafy nie ma ostatnio za wiele, więc tym bardziej cieszy demko grupy Up Rough 15 Years of Fame. 15 jak 15, uczciwie trzeba przyznać, że efekty nie szokowałyby nawet 20 lat temu i są one głównie ornamentami dla naprawdę fajnych rysunków w demie zaprezentowanych. Nie dziwi to, bo ekipa grafików akredytowana w demie to Optiroc, Prowler, Spot i TSC. Podkład kolejowy natomiast właściwie wypoziomował Qwan.

Fairlight&Offence&Prosonix – Too Old to Ror and Rol

Nie obyło się bez problemów w trakcie prezentacji dema podczas compo ale ostatecznie się to udało i Too Old to Ror and Rol wylądowało na drugiej lokacie.  Po dobrej, westernowej czołówce, lecimy przez blisko 15 minut (bez endscrolla) przez kolejne efekty, przeplatane ciekawie animowanymi loaderami. Efekty jak to efekty, ciekawe choć nie tworzą żadnej spójnej wizji, a tego trochę oczekiwałem po filmowym wstępie. Dobre demo do popołudniowej kawy.

Szybka relacja z Datastorm 2013

Szybką relację z part Datastorm zamieścił na swojej stronie Photon/Scoopex:
http://scoopex1988.org/article-datastorm-2013-quick-party-report.html

Triad – Revolved

Abaddon, Dane of Booze, Houbba, Icon, Iopop, Ruk, Tao, Twoflower – team Triad w tym składzie zgarnął pierwsze miejsce na tegorocznym Datastorm (to co, że w Szwecji) w C64 Demo Compo.  I trzeba uczciwie przyznać, że jest to demo bardzo komodorkowe. Mniej ciągot do wektorów, więcej zabaw kolorystycznych. Szczególnie przypadła mi do gustu symulacja ‚kanału alfa’. Podoba mi się też muzyka, która miast wyrywać się do przodu będąc jednocześniej na bardzo krótkiej smyczy, dotrzymuje towarzystwa obrazowi swobodnym stępem.  Solidna produkcja.

Plug-In czyli co tam szyje ex.Moby/ex.Sanity

Co tam ten ex. Moby / ex. Sanity porabia po scenie? Dużo różnych rzeczy, w tym sporo szyje na basie. O reszcie można poczytać np.: w Wikipedii albo w wywiadzie dla Hugiego, dlatego dzisiaj nie będziemy czytać, tylko słuchać. Zupełnie niescenowy album zupełnie ex. scenowego muzyka z 2011 roku: słuchaj dalej…

Czy demoscena to sztuka? w portalu Rynek i Sztuka

Krótki artykulik o tym czy scena to sztuka, autorstwa Kamy Wróbel, poczytamy w portalu Rynek i Sztuka, a konkretnie tutaj:
http://rynekisztuka.pl/2013/02/06/demoscena-pomiedzy-sztuka-a-technologia/

Gorakubu & Nonoil – Candy [TDF2013 Invitro]

Ponieważ to interko jakoś nie załapało się tutaj do tej pory, to może tak aby potem nie było, że musztarda po obiedzie i takie tam… zamieszczę je dzisiaj, czyli na dzień przed samym Tokyo Demo Fest 2013. 1 miejsce w 64 kB intro compo na party Function 2012.

RETROKOMP & LOAD ERROR PARTY 2013

Multi-platformowi Bracia i Siostry!

Grupa DiNX PROJECT i Nadmorscy Przyjaciele z ogromną radością mają zaszczyt zaprosić Was wszystkich (niezależnie od tego jaki totem czcicie najbardziej) na 36-godzinny skok w przeszłość, w okolice lat 80-tych i 90-tych oraz w krainę doznań artystycznych zwanych potocznie demosceną. Niniejszym więc ogłaszamy, że 26-27.10.2013 odbędzie się w Gdańsku impreza z podwójnym doładowaniem (200% normy):

RetroKomp ‚2013 / Load Error Party ‚2013 !!!

Czytaj dalej: RETROKOMP & LOAD ERROR PARTY 2013