d – four – Ctrl-Alt-Test

Z  tegorocznego party Revision zapamiętam na zawsze kilka niezwykłych rzeczy. Wyścig z czasem, scenowy klimat i prawdziwy dreszczowiec gdy kończyliśmy „Human Traffic”, które oddaliśmy kilkanaście minut przed Amiga Demo Compo. Jakąś dziwaczną mocną bylinę, którą paliłem wieczorem przy ognisku i wiele innych miłych rzeczy, o których może następnym razem :)

Jeśli chodzi o produkcje z party, to utkwiło mi ich kilka. Z pc 4k compo (prócz rzecz jasna zwycięzcy i pełnego matematyczno – fizycznego niepokoju intra Flopi) do dziś często wracam do „d – four” grupy Ctrl-Alt-Test.

Niby nie ma w tej produkcji pozornie nic ciekawego, nie zawiera praktycznie żadnych koderskich efektów, a jednak ma coś w sobie.  Kilka – na pierwszy rzut oka – banalnych tekstów (standardowo sklasyfkowanych przez niektórych jako „terrible scene poetry”) pojawiających się w doskonałym zgraniu z taneczną – na pierwszy rzut ucha – muzyka, powoduje, że coś w tej małej produkcji jest. Jakaś refleksja. Metafora. Jakaś chwila zadumy, pauzy, w tym naszym codziennym, szarym szczurzym wyścigu.

Polecam.

Pudełek.pl miesiąca: grudzień

Ładnych pań jest wszędzie pełno, a mi przyszło do głowy, że wstawienie od czasu do czasu zdjęcia pudełka softu, który wielu z nas zna/używało może skłonić do refleksji i dyskusji. Co powiecie na:

Słownik haseł scenowych wykopalińskiego

Chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu idea zebrania w jednym miejscu wszelkich haseł związanych ze scenową kulturą, które były używane niegdyś w między-scenowcowej mowie, w magach, letterach i na partyplace’ach, a także oczywiście tych, które sa używane i dzisiaj.
Jako przysłowiowe „te dwa nagie miecze” wyrippowałem kawałek tekstu ze strony Bittera, na której opublikowany został tekst Voyagera i jego mini słowniczek. To tak aby odnieśmielić was do podrzucania propozycji, które docelowo i tak trafią na osobną stronę w przeredagowanej formie. Liczę więc na wasze, nieprzeżarte alkoholizmem i zgniłym konsumpcjonizmem, szare komórki w których uchowało się jeszcze sporo ze staro-scenowego słownika i uda się stworzyć coś na kształt małego słownika wykopalińskiego co uchroni je przed badblockami.

czytaj dalej

Razor 1911 – Pirates of the 777 Seas

Przy okazji tematu o Tokyo Demo Fest 2012, nie zawadzi przypomnieć słodkiej, 80 kilobajtowej produkcji Razorków z zeszłego roku, które uplasowało się na trzeciej pozycji w łączonej kategorii dem i interek na tymże party.

Revision 2012, It’s On!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Click click click!

Mad Elks – Technological Death

Tak, wiem. Wszyscy znamy to demo. Ale czy może jego tu zabraknąć? Nasza propozycja na romantyczną niedzielę z rodziną.

Tokyo DemoFest 2012

Pamiętasz czasy, gdy wyjazd na party był wyzwaniem? Wciąż powtarzasz, że kiedyś to był klimat, a teraz wyjazd to nic wielkiego, każdego na to stać i już się nie chce ruszać 4 liter? Okazuje się, że są imprezy, na których nie było jeszcze Polaka, są imprezy w których uczestnictwo będzie wydarzeniem samym w sobie. czytaj więcej…

Mankind – New World Child

Jedno z moich ulubionych demek amigowych (i w ogóle), w którym forma 3D nie przesłoniła efektowności przekazu, z godnym schyłku XX wieku, dekadenckim klimatem i obsesyjną muzyką. Pomimo całej chropowatości i niedoróbek bardzo fajne w odbiorze, a czy cokolwiek nie bardziej prawdziwe niż 10 lat temu jest dzisiaj to let me explain you…?

przy okazji warto odwiedzić stronę grupy Mankind, jeśli ktoś nie był w przeciągu ostatnich paru lat :>.

ps: zgrywane przez Gorzyge z A.

Raport z Silly Venture 2011 i Boruta jesien 2011 [raport]

Silly Venture 2011
10-13.11.2011, Gdansk

Zapowiadal sie szalony weekend, bo w tym samym czasie odbywalo sie atarowskie party i jesienny meeting scenowy. Nie mogac byc w dwoch miejscach naraz, postanowilem odwiedzic obie imprezy jedna po drugiej. Po opracowaniu planu podrozy wyszlo mi prawie 2 tysiace kilometrow do przejechania. czytaj dalej…

Subiektywna kolekcja dem z Amigi

Witam.

Zapraszam na mój kanał na YouTube : http://www.youtube.com/user/gorzyga, na którym umieszczam dema i intra zgrane z prawdziwej Amigi, w najlepszej możliwej jakości. Znajdziecie tam produkcje na Amigę 1200 z akceleratorem, głównie z drugiej połowy lat 90-tych, ale także i nowsze , z początku bieżącego wieku. Wszystko zostało wybrane przeze mnie, według mojego widzimisię, ale mam nadzieję, że coś z tego Wam też przypadnie do gustu. Warto dodać, że czasami zdarzają się perełki, takie jak demo Floppy w kooperacji z Mad Wizards – Datablade, które w pierwotnej wersji z party Rush Hours nigdy nie ujrzało światła dziennego. Jednak przetrwało na twardym dysku mojej Amigi, na której Zig (koder tego dema) testował swoją produkcję ;-)

 

 

Kanał jest cały czas uaktualniany o nowe produkcje, więc polecam sprawdzać na bieżąco.

Pozdrawiam

gorzyga/decree

Just Dance 64

Roku temu na C64 pojawiła się pierwsza produkcja prezentująca odtwarzanie wysoko skompresowanego dźwięku(ok. 2 minuty głosu piosenkarki Susan Vega acapella – użyty algorytm kompresji radził sobie tylko z samym ludzkim głosem) o szumnej nazwie C64MP3 będącej oczywiście zabiegiem marketingowym, C64 jest o wiele za słabe na dekompresję formatu MP3.

Temat kontynuuje wydana dwa dni temu produkcja o nazwie Just Dance 64, której autorem jest Algorithm, niezaprzeczalny mistrz kompresji na Commodore 64. Jest ona znacznym krokiem naprzód w stosunku do C64MP3, algorytm kompresji Algorithm’a radzi sobie z dowolnymi utworami muzycznymi – w demie został użyty remiks znanej piosenki Lady Gagi, ponadto w tle możemy podziwiać animację tancerki na tle plasmy.

W sumie na jednej stronie dyskietki udało się upchnąć ok. dwie i pół minuty naprawdę idealnie jak na C64 skompresowanego dźwięku(szczególnie jak na moje koderskie ucho dobrze brzmią niskie tony) oraz wspomnianą kilkusekundową animację, gorąco zachęcham do obejrzenia.

MindCandy vol3

Juz mozna zamawiac nowe Mindcandy. Tym razem mamy kolekcje dem od 2003 do 2010. Na plytce udalo nam sie umiescic dwa dema Plastic, takze polecam ;).

Dema sa nagrane w jakosci blu ray, wiec to szczegolna gratka dla posiadaczy PS3.

Wiecej info tutaj.

Zakupu mozna dokonac także na amazonie.

Oficjalny release date to 6-ty grudnia.

Samar Productions – Dream Travel 90%

Zdobywca drugiego miejsca z Silesia Party 5 w kategorii C64 Demo Compo to dłuuuga podróż (10 minut!) po galerii scenowego malarstwa, przeplatywana nienachalnie koderskimi efektami z dobrą, choć przy 7 minucie nużącą nieco, muzą. 8 bitów stawia na dizajn.

Demosaurus – Invitka na TMDC14

Poniżej windowsowa invitka na The Text Mode Demo Contest 14

i link do poueta

Aleksi Eeben – Various Secret Continents [album]

Ugryź się w ucho, a i tak tego nie polubisz. Poprawność tego zdania, rzuconego w statystyczny tłum, wynosi około 98%, więc jest bardzo prawdopodobne, że możesz odpuścić sobie tę krótką lekturę.
więcej…

Live! – „Base Case” II na Sillyventure 2011

Zdobywca drugiego miejsca w kategorii demo compo na atarowskim party Sillyventure 2011 (http://www.sillyventure.pl/), demo invitka na  szwedzkie party Sommarhack 2012 „Base Case” grupy Live. Ile w tym pokazu możliwości sprzętu, a ile fajnej grafiki? Czy to ważne…  Ważne, że dobrze się ogląda.